Miesiąc marzec upłynął nam na intesnsywnych poszukiwaniach wiosny i jej śladów. Jak przystało pierwszego dnia wiosny, wybraliśmy się do pobliskiego parku by pożegnać Panią Zimę i powitać panią Wiosnę. Szukaliśmy pierwszych oznak wiosny, wypatrując kwiatków na lekko zazielenionej trawce oraz pączków na drzewach. 
Poznaliśmy wiele gatunków kwiatów i tych wiosennnych jak i letnich . Bardzo nam się to przydało podczas zakładania grupowego kącika przyrody w naszej sali. Dzieci przynosząc kwiatki do sali potrafiły je nazwać i postawić w odpowiednim miejscu. Zrobiło się kolorowo i wiosennie. 
Omówiliśmy również pogodę i wszelakie jej oblicza. Smerfy dowiedziały się jakie psikusy potrafi nam zrobić pogoda i tym samym jakie szkody może wyrządzić. Poznały pojęcia takie jak tornado, huragan, lawina czy powódź.
Po omówieniu pogody i roślin przyszedł czas na zwierzątka. Poznaliśmy gatunki, które budzą się na wiosnę ze snu zimowego, te które wracają do nas z ciepłych krajów oraz takie które całą zimę mieszkają obok nas. 
Najwięcej czasu poświęciliśmy ptakom, dzieci na obrazkach rozpoznawały różne gatunki ptaków, próbowaliśmy poznać ptaki po dźwiękach, które wydają a na koniec stworzyliśmy ptaka z plasteliny.
To był bardzo pracowity miesiąc pod względem edukacyjnym, ale nie zabrakło też przyjemności.
8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia chłopcy bardzo się starali by nasze „małe kobietki” poczuły się wyjątkowo. Były małe niespodzianki i dużo zabawy.
Odwiedziła nas również pani stomatolog, która pokazała dzieciom jak ważna jest higiena jamy ustnej i jak należy właściwie dbać o ząbki. To była bardzo ważna lekcja 😉
Codziennie powtarzamy dni tygodnia by utrwalić je w naszych główkach.