KWIETNIOWE DZIAŁANIA TYGRYSKÓW

W KWIETNIU U TYGRYSKÓW

Ten miesiąc obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.

Zaprosiliśmy Rodziców na warsztaty wielkanocne, gdzie wspólnie wykonywaliśmy ozdoby świąteczne. Na zajęciach poznawaliśmy tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Zasialiśmy owies. Aby otrzymać od Zajączka prezent musieliśmy wykonać różne zadania przechodząc przez wszystkie sale w przedszkolu. Na koniec zasiedliśmy do śniadania wielkanocnego. To był bardzo mile spędzony czas.

Wyjazd do Teatru Animacji na przedstawienie pt. ” Misja Poznań – gdzie są koziołki” zapoczątkował zajęcia o naszym mieście. Tygryski poznawały najważniejsze zabytki, legendy o Poznaniu, wykonały pracę plastyczną „Koziołki”, kolorowaliśmy herb miasta. Nauczyliśmy się kilku słów z gwary.

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, dlatego dbanie o nią jest naszym obowiązkiem.

Właśnie w tym dniu rozmawialiśmy o tym, jak sadzić drzewa, segregować odpady i czym są oraz o czym informują nas znaki ekologiczne.

Nie zabrakło filmu edukacyjnego o naszej planecie. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną „Planeta Ziemia”.