Listopad w grupie Koliberki

Choć na dworze coraz zimniej i bardziej ponuro, to jednak w grupie „Koliberki” nadal wesoło i dużo się dzieje.

W listopadzie, realizowaliśmy takie tematy jak: „A deszcz pada i pada” poświęcony zjawiskom atmosferycznym oraz zmianom  widocznym za oknem. Mówiliśmy także o naszej Ojczyźnie. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać polskie legendy oraz muzykę i stroje ludowe. Omówione zostały także zagadnienia dotyczące najbardziej znanych Polek  i Polaków, którzy swoimi osiągnięciami rozsławili nasz kraj. 

W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka nasze Koliberki poznały nie tylko swoje prawa, ale także i obowiązki. Rozmawialiśmy również o zdrowiu i różnych specjalizacjach lekarskich, dzięki czemu nasze dzieci wiedzą już do jakiego lekarza należy się zgłosić z poszczególnymi dolegliwościami.  

Wprowadzone zostały kolejne  litery i liczby.

Nasza grupa wzięła udział w takich przedsięwzięciach jak: warsztaty z energii odnawialnej, świątecznej sesji fotograficznej, wspólnym odśpiewaniu hymnu z okazji Dnia Niepodległości, kolejnym spektaklu Teatru Kulturka pt. „Rodzina Struniaków” oraz drugich z kolei zajęciach z Sensoplastyki. Prowadzone przez Panią Olę zajęcia z sensoplastyki szczególnie przypadły do gustu naszym dzieciom, zwłaszcza, że mogą szaleć i brudzić się do woli.

Dzięki uprzejmości 2 rodziców nasze codzienne  zajęcia urozmaicone zostały ciekawymi  spotkaniami. Podczas pierwszego z nich Koliberki miały okazję posłuchać z jakimi problemami muszą zmagać się  ludzie chorzy  na cukrzycę. Dzień zakończył się konsumpcją wspaniałego i co ważne zdrowego tortu. Natomiast podczas drugiego spotkania, dzieci mogły i obejrzeć film i posłuchać wiadomości o odległym afrykańskim kraju jakim jest Zanzibar. Kolejnego dnia  odwiedził naszą grupę niezwykły gość – Masaj Moringe, który opowieściami  przeniósł nas do swojej ojczyzny. Dzieci poznały nie tylko kulturę tego kraju, ale nauczyły się także śpiewu i tańca masajskich wojowników. 

W kolejnych dniach planujemy wprowadzić temat „Co ułatwia pracę w domu?”.       Będziemy zatem rozmawiać o urządzeniach elektrycznych, o tym jak ułatwiają nam one codzienne prace domowe, ale też o tym jakie mogą nieść zagrożenia.

Z uwagi na fakt, że nasze przedszkole w okresie między Świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem będzie nieczynne, to i tak miesiąc zapowiada się  bardzo intensywnie.

Jeśli chodzi o plany na grudzień, to zrealizowane zostaną następujące tematy: „Odwiedziny Mikołaja”, „Zima jest coraz bliżej”, „Magia świąt” oraz „Zabawki”.

Czekają nas takie atrakcje jak: Mikołajki, Jasełka, nocowanie, wigilia grupowa, kiermasz świąteczny  oraz dekorowanie sali na Święta Bożego Narodzenia.

 W miesiącu grudniu dołączamy też jako przedszkole do akcji „Góra grosza”.