TO SIĘ WYDARZYŁO W PAŹDZIERNIKU U TYGRYSKÓW

Za nami październik, czas tak szybko biegnie, kiedy tyle wokół się dzieje, kiedy radość wspólnych zabaw, ciekawość w poznawaniu nowych rzeczy towarzyszy Tygryskom każdego dnia. Rozmawialiśmy o jesieni w parku i w lesie.
Wybraliśmy się z dziećmi w podróż do jesiennego parku i lasu. Przedszkolaki oglądały zdjęcia zwierząt żyjących w lesie, utrwalały sobie ich nazwy. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy, które zapadają w sen, a które nie, czy zmieniają swój wygląd i jak ludzie mogą im pomóc w ten trudny czas. Uczyliśmy się rozpoznawać tropy zwierząt. Podczas spacerów dzieci szukały różnych jesiennych darów, które zbierały i przynosiły do przedszkola. Zgromadzone liście, kasztany, żołędzie stały się okazją do działań manipulacyjnych, klasyfikacji, układania rytmów, przeliczania. Rozpoznawaliśmy liście i owoce polskich drzew. Rozwijaliśmy ciekawość przyrodniczą wykonując różne doświadczenia, dzięki którym przedszkolaki dowiedziały się, jak liście pobierają wodę, dlaczego jesienią zmieniają swój kolor. Tygryski wykonywa
ły różne prace plastyczne, które nie tylko kształtują małą motorykę, ale przede wszystkim rozbudzają dziecięcą kreatywność.

Uczestniczyliśmy w projekcie ”Świadome żywienie to zdrowe pokolenie”, w którym bliżej poznaliśmy takie warzywa jak marchewka, papryka i burak. Celem projektu było uświadomienie dzieciom związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności.

Wzięliśmy udział w akcji „Kasztany dla Majki”, aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach z zakresu I pomocy przedmedycznej, byliśmy na wycieczce na Farmie Dyniowej oraz świetnie bawiliśmy się na balu Dyniowym.

Za nami zajęcia z sensoplastyki z p. Olą oraz w grupie w ramach projektu „sensoryczny dzień Tygrysków”. Wykonaliśmy samodzielnie gniotki z balonów, rozpoznawaliśmy owoce po smaku oraz wykonaliśmy marchewkolinę. Zabawy sensoryczne mają wielką moc. Są ważne, potrzebne, ciekawe, wyciszają, sprawiają wiele radości i wspierają wszechstronny rozwój dziecka. Jednym z celów jest usprawnienie motoryki małej i dużej. Obecnie dzieci mają trudności z rysowaniem, widać szybką męczliwość ręki, nie trzymają się w określonych obszarach.

Poznaliśmy cyfry 1-4 oraz litery o ,a i,m,t