LUTY w grupie Chochliki

Chochliki uczestniczyły w zajęciach podczas których towarzyszył im ruch i muzyka. Z okazji Dnia Kota, tworzyliśmy prace plastyczne metodą ” Edukacji przez ruch” która przyczynia się do prawidłowego rozwoju dziecka. Dzięki kreśleniu prostych znaków grafomotorycznych powstały małe arcydzieła połączone ze wspaniałą zabawą.

Za nami Bal Karnawałowy, podczas którego wszystkie dzieci przebrane w kolorowe stroje tańczyły i miło spędzały czas. To była taneczna podróż w rytmie przebojów muzycznych! Było dużo ruchu, zabawy i niespodzianek.

Chochliki ćwiczyły umiejętności matematyczne w zakresie liczenia, porównywania, klasyfikowania. Nauka i zabawa przy użyciu zakrętek okazały się świetną okazją do ćwiczenia również małej motoryki.

Dinozaury fascynują wszystkie dzieci, dlatego Dzień Dinozaura to jedno z ulubionych świąt przedszkolaków. Tego dnia w skupieniu oglądaliśmy albumy, słuchaliśmy informacji o tych fascynujących gadach, a także odczytywaliśmy ich wszystkie trudne nazwy. Każdy Chochlik stworzył swojego dinozaura, który następnie został umieszczony na naszej wystawie w sali. Prezentacja kolekcji dostarczyła wiele emocji i z pewnością pogłębiła wiedzę o tych fascynujących stworzeniach.