Luty Liliputków

Jesteśmy najmłodszą grupą w naszym przedszkolu i nazywamy się „Liliputki”. Po długiej adaptacji już prawie wszyscy wesoło maszerujemy do przedszkola i dobrze się tu czujemy. W styczniu dołączyła do nas nowa koleżanka. Bardzo lubimy zajęcia ruchowe, chętnie bawimy się przy muzyce. Nauczyliśmy się wielu zabaw paluszkowych. Ale najbardziej to lubimy masażyki, czyli pani mówi wierszyk i ilustruje go na naszych plecach. Luty obfitował w wiele wydarzeń. Rozmawialiśmy o karnawale i z niecierpliwością czekaliśmy na swój pierwszy balik karnawałowy. Świetnie się bawiliśmy przy skocznej muzyce i chętnie braliśmy udział w konkursach. Na ceramice lepiliśmy głowę klauna. Niektórzy z nas wraz z rodzicami wzięli udział w konkursie na oryginalną maskę karnawałową.

Później przenieśliśmy się do krainy bajek. Poznaliśmy Calineczkę, Smoka Wawelskiego oraz Małą Syrenkę. Budowaliśmy z klocków zamki dla królewny i króla. Rozwiązywaliśmy zagadki o postaciach z bajek. Chętnie kolorowaliśmy postacie z bajek.

Pod koniec lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Poznaliśmy historię dinozaurów, dowiedzieliśmy się kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały oraz z jakiego powodu wyginęły. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki czy pterodaktyle. Samodzielnie wykonaliśmy własne dinozaury przy użyciu klamerek i stworzyliśmy park jurajski razem z kolegami i koleżankami ze starszych grup. Nasze prace można było zobaczyć na korytarzu przedszkolnym.