Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie…

15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Początek tej historii ma miejsce w 2003 roku, kiedy to do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „The Dot”. Główna bohaterka – Vashti jest przekonana, że nie potrafi rysować. Na lekcji plastyki wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, tylko ona nie potrafiła wymyślić czegoś interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie.
Dzięki tej inspiracji i zachęcie, Vashti odkrywa w sobie moc kreatywności.

Dzień kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.
Również w Fabryce Fantazji dzieci poznały historię Vashti oraz prezentowały swoje talenty w różnych dziedzinach. Kropkowe szaleństwo można było zobaczyć na plakatach, wizytówkach, drzewie talentów oraz kolorowych balonach. Przeprowadzono też zadania z wykorzystaniem Edukacji przez ruch oraz zabawy ruchowe :„Podaj kropkę”, „Malujemy kropki”, „Ćwiczenia na kropce”, „Rzut do kropki”, „Taniec kropki”, „Bieg po ścieżce z kropkami”.