Wrzesień i Pandy

Grupa Pandy to grupa najstarsza-zerówka ? , ale za to najmniej liczna. Jest nas tylko dziesięcioro: osiem dziewczynek i dwóch chłopców.

Kiedy pierwszy raz spotkaliśmy się we wrześniu, część z nas już się znała ale pojawiły się też w naszej grupie nowe dzieci, które właśnie w tym roku dołączyły do grona przedszkolaków Fabryki Fantazji. Po wspólnie spędzonym miesiącu mogę spokojnie stwierdzić, iż wszystkie Pandy bardzo dobrze ze sobą współpracują i odnajdują się jako zerówkowicze.

W miesiącu wrześniu poznaliśmy zasady i reguły obowiązujące w naszej grupie. Wszyscy zgodnie je zaakceptowali i zobowiązali do ich przestrzegania, choć to ostatnie jeszcze nie do końca nam się udaje.

Wspominaliśmy wakacje, palcem po mapie byliśmy i w górach i nad morzem. Poznaliśmy uroki naszego pięknego kraju.

Poznaliśmy przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe oraz zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. Mielismy też możliwość uczestniczenia, w krótkim spotkaniu z Panem Policjantem.

Doczekaliśmy się nowej pory roku. Pożegnaliśmy kwieciste lato a powitaliśmy piękną, kolorową jesień. Omówiliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie i obserwowaliśmy je na codziennych spacerach i zabawach w ogródku przedszkolnym.

Świętowaliśmy: Dzień Przedszkolaka, Dzień Kropki oraz Dzień Chłopaka.

Pojechaliśmy też na pierwszą wspólną wycieczkę do Teatru.

Dzień w naszej grupie to nie tylko zabawa ale przede wszystkim zajęcia dydaktyczne i praca z podręcznikiem. Poznaliśmy nowe książki i myślę, że wszystkie dzieci z grupy wiedzą już, jak ważna jest praca z podręcznikiem i ile wymaga skupienia. Po pracy jednak zawsze znajdujemy czas na zabawę i odpoczynek.