Złota jesień Koliberków

Wrzesień za nami a zatem do naszego przedszkola zawitała jesień! Podczas zajęć dowiedzieliśmy się które grzyby są jadalne, a które niejadalne, co dzieje się ze zwierzętami jesienią. Dzięki spacerom do parku, dostrzegaliśmy jakie barwy skrywają jesienne liście, a skrzydlaki potocznie zwane „noskami” dekorowały buzie naszych Koliberków.

Przedstawienie teatralne pt. ” Baśń o trzech Konikach” spodobało się naszym przedszkolakom. Siwy konik o imieniu Sreberko i jego przygody to piękny przekaz nawiązujący do aktualnych problemów dotyczących inności. Mnóstwo kolorów, muzyki i ciągła zaskakująca zmiana scenerii sprawiły, że dzieci oglądały spektakl z zapartym tchem. 

Aby zwiększyć sprawność fizyczną i koordynację ruchową w piątki mamy gimnastykę ogólnorozwojową. Rozwija ona w dziecku cechy psychomotoryczne takie jak: orientacja w przestrzeni, zręczność, refleks, spostrzegawczość oraz poprawiają kondycję fizyczną, a także korzystnie wpłyną na ogólny rozwój dziecka, wzmocnią organizm jak również będą kształtować prawidłową postawę . Prowadzone są one w atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem gier i zabaw ruchowych. Na zajęciach będą wykorzystywane najprostsze elementy biegu, rzutu, skoku, pełzania, czworakowania i ćwiczeń równowagi. Dodatkowym atutem jest ćwiczenie sprawnego ubierania się, składania ubrań i dbania o porządek. Podczas ostatnich zajęć wzmacnialiśmy stopy chodząc po ścieżce sensorycznej.

Chcąc wzbudzić zainteresowanie literami w zeszłym tygodniu królową liter była „A” „a” i cyfra 1. W toku zabaw utrwalamy poznaną głoskę i cyfrę . Rysujemy po śladach, odszukujemy, otaczamy pętlą, kolorujemy, rysujemy na tacce z kaszą manną- tak utrwalamy zapis graficzny poznanych liter i cyfr.

Dzięki koncertowi grupy Mozaika mogliśmy przenieść się do Afryki gdzie usłyszeliśmy m.in. djembe w różnych odmianach, balafon i jabarę (czyt. dżabarę). Te egzotyczne instrumenty wybrzmiewały afrykańskie rytmy które bardzo przypadły do gustu naszym najmłodszym słuchaczom.