Intensywny luty Smoków

Pomimo, że luty, to najkrótszy miesiąc roku, grupa „Smoki” przeżyła go bardzo intensywnie.

W ramach zajęć „Edukacja przez ruch” dzieci kreśląc linie w kształcie litery „C” stworzyły ciekawe prace przedstawiające „cudaczki”.

„Smoki” uczestniczyły też w Balu Karnawałowym, podczas którego mogły się wcielić w postaci ulubionych bohaterów. Był to nie tylko czas zabawy, ale także doskonała okazja do zgłębienia wiedzy np. dowiedziały się co oznacza słowo „ karnawał”, czy też skąd wzięła się tradycja „tłustego czwartku”.

Niezwykłą frajdę sprawił im tydzień poświęcony dinozaurom. Dzieci chętnie dzieliły się wiedzą na temat stworzeń sprzed miliona lat. Z radością brały udział we wszystkich zajęciach związanych z tą tematyką np. zmieniali się w odkrywców, wydobywających dinozaury z bryły lodu, stworzyli z masy solnej i innych elementów własne „dinozaurze” królestwo, malowali farbami wielkie wymarłe stworzenia, czy też za pomocą rolek papieru, próbowali przedstawić własną wizję szkieletu „olbrzymów”. Trzeba przyznać, że kreatywność dzieci jest niezwykła.

Luty, to także miesiąc, w którym obchodzimy „Walentynki”. Nasze „Smoki” własnoręcznie wykonały drobne upominki i kartki okolicznościowe, którymi obdarowały bliskie swemu sercu osoby.

Kreatywne dzieciaczki z naszej grupy z entuzjazmem przystąpiły do konkursu na najbardziej fantazyjną maskę karnawałową.

Czas spędzony w przedszkolu, to nie tylko zabawa. Z racji tego, że od września większość dzieci z naszej grupy pójdzie do szkoły, dużo czasu poświęciliśmy na naukę. Podczas zajęć stwarzałyśmy więc jak najwięcej okazji do wypowiedzi na określony temat, wprowadziłyśmy nowe litery (C,P,R), cyfrę 10 oraz znaki matematyczne „+” i „-„., ćwiczyłyśmy orientację w przestrzeni oraz schemacie własnego ciała, a wszystko to po to, by jak najlepiej przygotować ich do podjęcia trudnego wyzwania jakim jest pójście do szkoły.

Jak widać działo się w lutym.