Luty u Krasnali

W miesiącu lutym u Krasnali działo się , oj działo. Obchodziliśmy wspólnie :

„Dzień Pizzy”– Dzieci poznały historię Pizzy oraz wykonały wielka pizzę z papieru, a także skosztowały pizzy upieczonej w przedszkolu.

„Dzień Dinozaura”– Dzieci wykonały dinozaury z rolek od papieru, wykonały ćwiczenia gimnastyczne z dinozaurami, stworzyły Park Jurajski.

„Balik Karnawałowy”– Dzieci tańczyły przy muzyce, bawiły się, brały udział w konkursach i zabawach.

„Walentynki – Dzień zakochanych”– W przedszkolu cały tydzień urzędowała poczta walentynkowa.

„Konkurs Maska Karnawałowa”– Z  naszej grupy wzięło udział bardzo dużo dzieci, zdobyliśmy też nagrodę i wyróżnienie. 

W miesiącu lutym rozmawialiśmy na różne tematy: Olimpiada zimowa -Dzieci dowiedziały się o różnych dyscyplinach sportowych, wykonały ćwiczenia gimnastyczne zimowe. Poznały symbol olimpiady – pięć kół olimpijskich związanych z pięcioma kontynentami. Dlaczego pewien czwartek jest tłusty? Dzieci dowiedziały się: Jakie są popularne zabawy karnawałowe?; Na czym polega tradycja tłustego czwartku?; Jakie produkty spożywcze zawierają  cukier?;  Jak wykonać maskę karnawałową?; Wykonały prace plastyczną ” Pączki”; przeprowadziliśmy Zabawę badawczą – Gdy cukier zamieni się w lukier? Co łączy kurę i dinozaura? Dzieci dowiedziały się : Jakimi zwierzętami były dinozaury?; Jakie rodzaje dinozaurów żyły na Ziemi?; Dlaczego dinozaury wyginęły?; Kim jest  paleontolog? Tworzyły mapę myśli ” Co wiem o dinozaurach?”. Poznały historyjkę obrazkową ” Koniec panowania dinozaurów”. Gdzie puka sztuka? Dzieci dowiedziały się : Czym jest teatr, kino, filharmonia?; Jak należy się tam zachować ?; Kto może zostać artystą? 

W grupie Krasnali  poznajemy literki i cyferki w formie zabawy oraz podpisujemy się imieniem, mamy podpisane krzesełka i szuflady. Lubimy tańczyć do muzyki dziecięcej. Często budujemy bazy.