Witaj Wiosno

Za nami oficjalne powitanie nowej pory roku, z tej okazji CHOCHLIKI wspólnie wykonały PANIĄ WIOSNĘ. Bujne włosy z bibuły, zielona sukienka i kwiecisty kapelusz z motylami podkreślają piękno  Wiosenki, która teraz dekoruje naszą salę przedszkolną. Nasz zielony kącik również przypomina nam o coraz bujniejszej
i pachnącej przyrodzie. 

08 marca  w przedszkolu był okazją do wspólnego celebrowania święta naszych małych kobietek ( dużych również ;). Chłopcy zaśpiewali głośne 100 lat, a następnie składając życzenia wręczyli upominki naszym damom. Ten wyjątkowy dzień dostarczył wszystkim dużą porcję radości.    

W marcu rozmawialiśmy również o TEATRZE  omawiając różne pojęcia np. scena , kurtyna, kukiełka itp. bawiliśmy się w aktorów powtarzając tekst z różnymi emocjami: złością, smutkiem, strachem, czy radością. Ćwiczyliśmy dykcję wykonując ćwiczenia logopedyczne. Podczas zajęć:

-poznaliśmy elementy składowe tworzące teatr

-rozwiązywaliśmy zagadki słowne o tematyce teatru

-odgrywaliśmy role w zabawie pantomimicznej

Patyczki, nitki, bibuła i inne akcesoria były nam bardzo przydatne podczas tworzenia kukiełek. Dzieci wykazywały się dużą pomysłowością robiąc swoje dzieła.     W naszym przedszkolu  odbyło się  spotkanie ze stomatolog, Panią Victorią Karlak, mamą Samuela i Oliwki. Głównym celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie obawy wśród dzieci przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Chochliki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak należy prawidłowo je czyścić. Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne na eksponacie sztucznej szczęki przy pomocy ogromnej szczoteczki do zębów:) Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez Panią Victorię, a następnie według jej wskazówek naśladowały szczotkowanie zębów. Pani dentystka przypomniała również dzieciom o potrzebie wizyt kontrolnych u stomatologa, a także o konieczności właściwego odżywiania się. Spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę. Były to niezwykłe warsztaty, które wzbogaciły wiedzę przedszkolaków na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i upominki.